top of page

Warsztaty Narodzin
Bębna Szamańskiego

piątek 14.07.2023

Krzysztof Sawiński i Aleksandra Urbaniak

Narodziny bębna i grzechotki to bardzo ważny moment na drodze naszej szamańskiej inicjacji. Podczas Shantaram będziesz mógł przejść przez tę piękną ceremonię.

Bęben_szamański,_naciąg (1).jpg

Jeśli marzysz o własnoręcznie wykonanym bębnie - ten rytuał jest dla ciebie!

Jeśli rozpoczynasz swoją podróż na szamańskiej drodze - ten rytuał jest dla ciebie!

Jeśli chcesz zrobić bęben z intencją - ten rytuał jest dla ciebie! 

Jeśli czytasz ten opis i czujesz, że ciebie woła - ten rytuał jest dla ciebie!

Zapraszamy na wydarzenie podczas którego będziesz mogła/mógł własnoręcznie stworzyć podstawowe szamańskie narzędzie czyli swój osobisty Bęben. Będziesz mieć do wyboru różne średnice drewnianych obręczy na które będziesz naciągać wybrane przez Ciebie kawałki skóry. Wykonasz własnoręcznie pałeczkę do swojego bębna. Proces narodzin Bębna będzie zakończony ceremonią przywitania jego ducha przy płomieniach ogniska i w towarzystwie innych bębnów. Do wyboru będą dostępne skóry: kozie, bawole i cielęce. Średnice obręczy to: 12 (31 cm), 14 (36 cm), 16 (41 cm), 18 (46 cm) i 20 (51 cm) cali.

ORGANIZACJA WARSZTATU:

W festiwalowy czwartkowy poranek spotkamy się, by podczas medytacji przy dźwiękach bębnów, zaprosić nasze Duchy opiekuńcze i pomocnicze do procesu Narodzin. Następnie będziemy wybierać skóry i obręcze. Po wycięciu skórzanych naciągów, rozpoczniemy proces namaczania skór. W czasie moczenia ich, zrobimy 3 godzinną przerwę, by po niej znów się spotkać i kontynuować proces. Będziemy natłuszczać obręcze, a następnie każdy wykona pałeczkę do swojego bębna. Gdy obręcze i pałeczki będą gotowe, przystąpimy do naciągania skór i zaplatania naciągów. Po zakończeniu tego procesu, nowo-narodzone bębny będą schnąć aż do niedzieli. Spotkamy się zatem w niedzielę przy ognisku, by w asyście innych instrumentów rozpocząć ceremonię powitania duchów nowo-narodzonych bębnów i pierwszy raz zabębnić z całym festiwalowym plemieniem.

OSOBY PROWADZĄCE:

Krzysztof Sawiński i Aleksandra Urbaniak

Krzysztof - absolwent pierwszej edycji szkoły szamańskiej Arvick Baghramian, uczestnik
wielu warsztatów szamańskich prowadzonych przez Anthea Durand w Londynie i Bhola NathBanstola w Polsce. Od zawsze związany z naturą. Gdy poczuł zainteresowanie światem duchów zaczął tworzyć bębny i grzechotki ułatwiające kontakt z „tamtym” światem. Jego grzechotki są już w kilku krajach takich jak Polska, Wielka Brytania, Francja, Włochy, USA, Kanada, Tajlandia, Irlandia, Szwecja, Hiszpania. Wiedząc o tym jak silne jest powiązanie gdy robi się samemu swoją grzechotkę lub bęben, postanowił się dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami.

Aleksanda - uczestniczka szkoły szamańskiej Arvick Baghramian i warsztatów Bhola Nath
Banstola. Behawiorystka zwierząt, ucząca się pracy z nimi również na poziomie duchowym w programie szkoleniowym Anny Dymek. Twórczyni m.in. niesamowitych malowideł na bębnach i grzechotkach. Od lat kroczy ścieżką związaną z naturą, duchowością, magią i szamanizmem. 

Połączyliśmy nasze siły, by wspólnie tworzyć niepowtarzalne bębny i grzechotki. Od roku pogłębiamy naszą wiedzę i umiejętności, rozwijając naszą współpracę w przepięknej energii miłości. Od niedawna wspólnie prowadzimy również warsztaty i debiutujemy na festiwalach. Podczas warsztatów każdy będzie wspierany dobrym słowem i radą. Nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie. Także po zakończeniu spotkania, z chęcią odpowiemy na wątpliwości i pytania.

Jeśli zdecydujecie się odpowiednio szybko, żeby wziąć udział w warsztatach, będziecie mogli zarezerwować sobie średnicę obręczy do bębna oraz wybrać rodzaj skóry na bęben. W przeciwnym wypadku wyboru dokonasz na miejscu spośród tych materiałów, które zostaną przywiezione.

 

Liczba miejsc jest ograniczona.
 

Pełny koszt warsztatów jest zależny od średnicy wykonywanego bębna:
- 12 cali 700 zł
- 14 cali 750 zł
- 16 cali 800 zł
- 18 cali 850 zł
- 20 cali 900 zł


Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztacie jest zgłoszenie mailowe inspiracjaoddech@gmail.com żeby wziąć udział w warsztacie, musisz być uczestnikiem WDiK Shantaram (przejdź do sekcji pakiety i wybierz jedną z opcji)
Osoby potrzebujące faktury, proszone są o zaznaczenie tej informacji w mailu zgłoszeniowym.

 

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA WARSZTAT?

Bardzo prosimy by każdy uczestnik warsztatu zabrał ze sobą koc na którym będzie tworzył własny bęben, scyzoryk, ostre nożyczki i ewentualnie rękawiczki jednorazowe lub rękawiczki typu „wampirki”.

Warsztaty Narodzin
Grzechotki

czwartek 13.07.2023 

Zapraszamy do procesu Narodzin Grzechotki, na którym będziesz mógł/mogła stworzyć swoją niepowtarzalną grzechotkę, indywidualnie dopasowaną do Ciebie i Twoich potrzeb.

OSOBY PROWADZĄCE:

Krzysztof Sawiński i Aleksandra Urbaniak

Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli skorzystać z gotowych, specjalnie przygotowanych głów zarówno tradycyjnych skórzanych, jak i w wersji wegańskiej – kokosowych. Wybierzecie patyki, nasiona, kamyki i pióra oraz inne materiały niezbędne do stworzenia własnej grzechotki.

 

Będziemy wspólnie wybierać poszczególne elementy, dobierać zdobienia i malować. Jeśli chcesz możesz przywieźć swoje skarby do wypełniania grzechotki takie jak: kamyczki, piórka, bursztynki, kryształki, gałązki a nawet zioła... czy coś co poczujesz, że chce zaistnieć w Twojej osobistej grzechotce.

 

W tradycji szamańskiej każda grzechotka ma swojego Ducha. Proces Narodzin Szamańskiej Grzechotki przybliży Cię do Ducha Twojej grzechotki. Na koniec odbędzie się podróż w tańcu przy dźwiękach bębnów, w której możesz go poznać i powitać.

Nasza nauczycielka Arvick Baghramian o pracy z grzechotką mówi:
„Grzechotki są czymś wyjątkowym. Nazywam je duchowymi antenami, które przekazują duchom mój głos. [...] Używanie grzechotki może być ćwiczeniem na poszerzanie granic, czyli jak mawiał Don Juan, “pozbywanie się poczucia własnej ważności”.

 

Czasami to duchy udzielają nam instrukcji dotyczących regaliów, których używamy do uzdrawiania albo podczas rytuałów. Jonathan Horwitz pisze: „Bardzo silnym doświadczeniem jest wykonanie własnej grzechotki. Kiedy zrobisz to odpowiednio, możesz poczuć jej moc od samego początku.

 

Nicholas (Nick) Wood w swojej pięknej i inspirującej książce "Voices from the Earth", jak i Bernard S. Mason w swojej klasycznej "How to make Drums, Tom-Toms, and Rattles" dają doskonałe instrukcje. [...] Całe stworzenie jest święte. Grzechotka nie jest wyjątkiem. Jeśli chcesz zrobić grzechotkę, bardzo dobrym pomysłem może być poproszenie o pomoc swoich Duchów-pomocników.” „Praca szamana polega na udaniu się do świata Duchów lub wezwaniu ich, aby poprosić o pomoc, czy to w postaci mocy, uzdrowienia, wiedzy czy mądrości. Używam grzechotki, aby wysłać mój głos do Duchów. Grzechotka jest jednym z najłatwiejszych, najszybszych i najpotężniejszych pomocników, jakie mamy, aby to zrobić. Dla mnie grzechotka nie jest narzędziem - jest sprzymierzeńcem.”
 

Jeśli marzysz o własnej, niepowtarzalnej grzechotce - ten rytuał jest dla ciebie!
Jeśli rozpoczynasz swoją podróż na szamańskiej drodze - ten rytuał jest dla ciebie!
Jeśli chcesz zrobić grzechotkę z intencją - dla innej osoby - ten rytuał jest dla ciebie!
Jeśli czytasz ten opis i czujesz, że ciebie woła - ten rytuał jest dla ciebie!

CO WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ:


Jeśli możesz, zabierz ze sobą: scyzoryk, zapalniczkę, rękawiczki jednorazowe, osobiste rzeczy, które poczujesz, żeby umieścić w lub na grzechotce.

Koszt warsztatu 250zł.

Zapisy i rezerwacje inspiracjaoddech@gmail.com

bottom of page