top of page
Q&A
czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Gdzie będziemy spać?

Zapewniamy miejsca na polu namiotowym i kamperowym bez dostępu do prądu. Nieopodal znajdziecie również lokalne pensjonaty i hotele (jeśli potrzebujesz ciepłego łóżeczka:). W szczególnych wypadkach zapewniamy dostęp do prądu w cenie 30zł doba. Należy jednak mieć ze sobą porządny przedłużacz.

Na polu namiotowym gwarantujemy dostęp do toalet i pryszniców.

Gdzie to jest ten Stefanów?

Festiwal odbywa się 100 km od Warszawy, w Stefanowie, w Łódzkiem. 35 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Przy szukaniu koniecznie posługujcie się kodem pocztowym (26-315).

Dane do GPS Poświętne 26-315 Stefanów 62

Jak tam dojechać?

  • Samochodem: Wystarczy wpisać "Stefanów 62, 26-315 Poświętne" w Google Maps.

  • Komunikacją: Najbliższe stacje kolejowe to Tomaszów Mazowiecki i Opoczno.

  • Do nieodległego miasta Odrzywół kursują busy i PKS.

  • Zachęcamy do organizowania wspólnych przejazdów na grupie Shantaram 2024. Dostęp do grupy otrzymasz po zakupieniu biletu.

Czy mogę przyjechać z dziećmi?

Oczywiście! Zwłaszcza, że dzieci nic nie płacą;) Festiwal jest przyjazny rodzinom i oferujemy parę stref dla dzieci, warsztaty, spektakle i animatorów, którzy was trochę odciążą, abyście mogli zająć się sobą.

Czy mogę przyjechać ze zwierzętami?

Tak, zwierzęta są mile widziane, ale pamiętaj o ich komforcie i bezpieczeństwie. Pamiętaj, że nie wszystkie pieski dobrze znoszą festiwale i bierzesz pełną odpowiedzialność za wyczyny swojego pupila.

Czy na miejscu mogę płacić kartą?

W Stefanowie jest bardzo słaby zasięg, nie zawsze terminale działają. Za wiele rzeczy na miejscu zapłacisz tylko gotówką. Do bankomatu jest 3km.

Czy w pobliżu jest sklep?

Tak, 5 minut samochodem, 40 minut piechotą i 10 minut rowerem od festiwalu znajdują się najbliższe delikatesy. Kupisz tam nawet gumę Turbo. Skorzystaj z mapy w swoim telefonie.

Co będę jeść i jakie są ceny jedzenia na festiwalu.

Oferujemy dwa różne cateringi z dobrym różnorodnym jedzeniem w cenie 30-50 zł za obiad. Możesz też coś upichcić sam. Będziesz miał do dyspozycji zaplecze kuchenne. Nie nastawiałbym się jednak na jakieś wielkie gotowania na miejscu. Chyba, że biwakowo na kuchence turystycznej;0

Czy zakupiony bilet muszę wykorzystać w jakiś określony dzień?

Nie. Jeśli zakupisz pakiet np. Powietrze czyli  3 dni i 2 noclegi, to możesz wybrać sobie dowolne następujące po sobie 3 dni między środą a niedzielą.

Kiedy przyjechać i kiedy wyjechać?

Jeśli zaczynasz od środy, możesz przyjechać już we wtorek po południu. Noc z wtorku na środę masz gratis. Podobnie z wyjazdem. Bilet masz do niedzieli, ale możesz wyjechać w poniedziałek. Pamiętaj jednak że catering na miejscu działa od środy do niedzieli.

A co jeśli nic nie wiem o szamanizmie, albo jestem wyznawcą jakiejś religii, która twierdzi, że to coś złego?

Festiwal jest absolutnie neutralny  światopoglądowo.

Owszem korzystamy z narzędzi transformacyjnych wypracowanych przez szamanizm (krąg, ceremonia, szamańska podróż) nikogo jednak do niczego nie przekonujemy, nie dyskutujemy, nie walczymy, nie mamy wrogów. Dla Nas inny - nie jest obcym. Spotykamy się w duchu wolności, szacunku i jasności intencji. Nic nie musisz wiedzieć o szamaniźmie, on i tak jest w Tobie, jako podstawowe, najbardziej fundamentalne prawa życia, zwane Duchowością Naturalną. Doświadczenie szamańskie może pogłębić, przywrócić blask i dać głębsze zrozumienie każdej praktyce religijnej.

Masz inne pytania pisz :marta.szymczak@inspiracjaoddech.org

bottom of page