top of page
IMG_20220727_084818.jpg

Wioska Doświadczania i Kreacji SHANTARAM

Shantaram to niewielki rodzinno/plemienny festiwal. Nie wiem nawet, czy słowo festiwal jest tutaj adekwatne. To spotkanie w duchu miłości, życzliwości, kreatywności, chęci doświadczania życia i siebie nawzajem.

Shantaram to spotkanie rodzinne, gdzie przyjechać możemy z dziećmi, a wspaniali animatorzy spod znaku "Teatru Skrzat", zajmą się nimi przez parę godzin dziennie, tak byś mogła/mógł odpocząć i nacieszyć się pięknem tego miejsca. Nasze spotkanie odbywa się w magicznym miejscu wśród pamiętających dawne czasy lasów, na cudnej polanie, otoczonej zdziczałymi stawami.

Zaprosiliśmy w tym roku wyjątkowych artystów, którzy codziennie od godziny 18:00 zabierać nas będą w muzyczne podróże, których próżno szukać na innych festiwalach. Jazz, rock, poezja, folk, etno, trochę najwyższej próby elektroniki i hip-hop. Nawet najwybredniejsi koneserzy muzyki będą zachwyceni.

Nasi mentorzy i prelegenci dobrani są tak, abyś jak najwięcej z tych pięciu dni skorzystał. Wyjechał świeży, zregenerowany, nasycona/ny nowymi ideami i pomysłami na życie. Nocne ceremonie i spotkania zaprowadzą cię w stronę głębokiego doświadczania siebie i nakierują na sposoby naprawy najgłębszych zranień wnosząc ożywczy powiew w Twoją codzienność. Spotkanie Nasze jest otwarte światopoglądowo . Nie gromadzimy się wokół jakiejś jednej idei czy ideologii. Dzielimy się sobą i swoimi talentami. Naszą misją jest tworzenie więzi, sieciowanie i budowanie wspólnoty ludzi pięknych przez swoją różnorodność.

 

Shantaram to miejsce otwarte i życzliwe wobec wszystkich, którzy chcą "trochę lepiej i mądrzej żyć".

Festiwal to przestrzeń bez alkoholu, telefonów i hałasu świata. To czas który spędzisz z naturą, sobą i ludźmi. Wychodząc na spotkanie przygodzie.

Pięć lipcowych dni, na które chcemy Ciebie zaprosić, to nie tylko zabawa i wypoczynek. To wielka podróż w stronę odkrywania samego siebie. Przez te dni podróżować będziemy po "szamańskim kole medycyny". Archaicznej strukturze, która jest czymś w rodzaju "mapy naszego rozwoju". Zajmować się więc będziemy uzdrawianiem naszego ciała, umysłu, emocji, duszy i ducha, zgodnie z tradycjami liczącymi sobie wiele tysięcy lat.

 

Wierzymy, że tę parę dni spędzonych w Shantaram, będą nie tylko przygodą, ale też czasem zatrzymania się, refleksji i głębokiej przemiany.

Aho

W tym roku spotykamy się na pięć dni. Jakie one będą? To zależy od Ciebie, bo to święto KREACJI. A może stworzymy razem PIĘĆ NAJBARDZIEJ ODLOTOWYCH DNI jakie przyszło Nam do tej pory przeżyć? Dlaczego by nie.


My ze swojej strony zapewniamy świetną przestrzeń i mnóstwo kulturalno-duchowych smakołyków, ale to TY jesteś w tej wiosce najważniejszy, bo być może wniesiesz coś na co wszyscy czekają. WSZYSTKIE NAJBARDZIEJ ODPAŁOWE I KREATYWNE POMYSŁY NA ZAISTNIENIE W SHANTARAM BAAAARDZO MILE WIDZIANE.

Widzisz siebie w Shantaram jako kreator, czy ten który chce się skupić na doświadczaniu? A może jedno i drugie? Na miejscu czekają na Nas niezwykłe warsztaty, spotkania, kręgi, koncerty, moc inspiracji i głębokie doświadczenie wspólnoty. WSPÓLNEGO TWORZENIA > WSPÓLNEJ MEDYTACJI > ŚPIEWU > TAŃCA > CISZY

 

Przez te pięć dni podróżować będziemy wspólnie po "szamańskim kole medycyny", starożytnej "mapie duszy" i szukać uzdrowienia na każdym z czterech poziomów: fizycznym, emocjonalno-mentalnym, duchowym i kolektywnym (czyli uzdrowienia relacji). TEGO NIE ZROBIMY SAMI, BO CZŁOWIEK JEST STADNYM ZWIERZĄTKIEM. BUDUJEMY POLE MIŁOŚCI < AKCEPTACJI < DOŚWIADCZANIA < KREACJI. Przestrzeń WOLNOŚCI I SZACUNKU.

 

Będziemy przypominać sobie pradawne kody życia, uczyć się o ziołach, zaprzyjaźniać z oddechem, rozciągać nasze ciała, uczyć się pracować z emocjami, oddawać Matce Ziemi nasze traumy i zranienia i budować lepszych, mądrzejszych, wrażliwszych siebie, śniąc lepszy świat.
 

Shantaram to miejsce otwarte światopoglądowo, ale głównym obszarem naszych poszukiwań, są metody pracy wywodzące się z tradycji szamańskiej, mające związek z pierwotną, najbardziej wewnętrzną i organiczną duchowością, ściśle wiążącą człowieka z środowiskiem i przestrzenią w której się zdarza.

 

Shantaram to miejsce gdzie wymieniamy się inspiracjami, pomysłami i wiedzą, dzięki której coraz głębiej rozpoznać możemy “kim jesteśmy” i coraz skuteczniej podążać za "światłem", tworząc duszy warunki do tego, aby mogła się rozwijać. Doświadczać i kreować.

bottom of page