top of page
shantaram tlo drzewwa.jpg

W TYM ROKU ZAGRAJĄ DLA NAS:

AKASH     MICHAŁ KOWALONEK     ESSEX

LIMBOSKI     ŻYWI JOŁ!    WHERE IS JAMES?

MANDORLA     PIOTR KRĘPEĆ    KORZENIE

     STRAŻNICY WRAŻLIWOŚCI    

AKASH

SOBOTA - SCENA GŁÓWNA - 20.00

Jeszcze nie tak dawno AK-47, czyli Adam Kubiak. Jedno z najgorętszych w ostatnim czasie nazwisk w świecie muzyki "budzącej świadomość". Porywa błyskotliwością, inteligencją i swoistym flow. Artysta bezkompromisowy i do bólu szczery w swoim przekazie.

Zadebiutował płytą „Autopsja” 14 września 2013 roku. W lutym 2015 roku wydał swój drugi album, zatytułowany „Pierwszy dzień w piekle”, w którym zaczął zmieniać styl swojego rapu, odchodząc od ulicznego klimatu na rzecz bardziej duchowych przemyśleń i artyzmu. W listopadzie 2016 ukazał się jego trzeci album – dwupłytowe wydawnictwo AK-47 - „Czyściec”. 8 maja 2020 roku wydał czwarty solowy album pt. Źródło.

8 listopada 2022 za pomocą mediów społecznościowych poinformował fanów o zmianie pseudonimu na Akash. Dwa dni później nagrał utwór zatytułowany „Mowa rakshasas” (już pod nowym pseudonimem), tym samym rozpoczynając preorder nowej płyty Moje melancholie.

 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
limboski 2-2_edited.jpg
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube

LIMBOSKI

PIĄTEK - SCENA GŁÓWNA - 19.00

Karmiłem się mlekiem bluesa, gospel, amerykańskiego południa, słuchałem i grałem wiele gatunków muzyki – ostatecznie najlepszy jest rock & roll. Muzyka jest jak wyrozumiała matka, która w chwilach braku inspiracji przygarnia mnie niczym wychudzone kocię. Wszystko się zmienia – nie mamy nad tym kontroli. Mój umysł co jakiś czas wypluwa melodie i obrazy - wszystko to wchodzi w relacje z otoczeniem - powstają kule ognia i lodu, akcja i reakcje, walka lub ucieczka oraz chwile uniesienia...

 

Wychodząc na scenę opuszczam pełen iluzji i zaciemnień świat karmy, by na chwilę dotknąć świetlistego strumienia energii – ten strumień to Źródło, Jedyny Powód, Góra Bez Nazwy, Matka Ziemia, Wielka Woda, Baba Jaga – z niego rodzi się to, które pisze i to, które czyta.Przy okazji dzieje się jednak tyle dziwnych rzeczy... Nie jesteśmy w stanie przejść przez życie nie ubrudziwszy sobie nim rąk więc myjmy je gorącą wodą z mydłem. Przeżywajcie to wszystko godnie - bądźcie wdzięczni, wydawajcie pieniądze i śpiewajcie refreny.

MICHAŁ KOWALONEK

PIĄTEK - SCENA GŁÓWNA - 18.00

Kompozytor, autor tekstów, wokalista, trener rozwoju i muzyk. Współzałożyciel legendarnej grupy SNOWMAN. Założyciel formacji Lumikulu. Przez sześć lat w zamian za Artura Rojka występował w składzie Myslovitz, gdzie komponował, pisał teksty i koncertował na całym świecie.

 

Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły. W 2017 współtworzył Męskie Granie Orkiestra, płyta osiągnęła statut złotej i platynowej płyty. Chętnie tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych i do szuflady. Od ponad dwudziestu lat koncertuje, komponuje dla teatru, do filmu, do reklamy oraz prowadzi działalność warsztatową tym samym szerząc edukację poprzez sztukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Michał aktualnie koncertuje solowo oraz prowadzi działalność warsztatową jako trener rozwoju. Chętnie też dzieli się swoim doświadczeniem kompozytorskim jak i z branży muzycznej.Koncerty Michała to kameralne spotkanie przeplatane opowieściami i piosenkami. Trudno nie oprzeć się sile jego głosu, kompozycjom i dobrej energii. Aktualnie Michał jest w niekończącej się trasie koncertowej SUPERSAM

 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube

ŻYWI JOŁ!

ŚRODA - SCENA GŁÓWNA - 20.00

Zywi Jol 0-037.jpg
 • Facebook
 • Instagram

Żywi Joł! to świadomy etno-rap prosto z Serca + kocioł innych stylów i inspiracji szerokich jak skrzydła międzygalaktycznego kondora. Dziennikarze muzyczni nazwali nasz nowy styl wiejskim rapem ;) My nazywamy go One World Music.

 

Zespół powstał w 2021 roku. Za nowatorskie inspirowanie się muzyką etniczną zdobyliśmy II nagrodę Konkursu Scena Otwarta Mikołajków Folkowych 2022. Na wiosnę 2023 roku planujemy premierę debiutanckiego albumu.

 

Nasz bogaty repertuar to prawdziwa podróż w dźwiękach, szeroki wachlarz akustycznych brzmień i autorska fuzja stylów. Czerpie z muzyki wielu kultur. Show jest różnorodne, pozytywne, serdeczne i podnoszące na Duchu. W sam raz na festiwale świadomościowe, Word Music, eklektyczne i poszukujące. Dla odbiorców ciekawych, otwartych na nowe doświadczenia, kultury egzotyczne, choć też rodzime (debiutowaliśmy na dożynkach i nieźle się wpisaliśmy :)). Dla ceniących dobry tekst, którym bliska jest przyroda, relacje między ludźmi i plemienność. Tworzymy atmosferę do tańca, odprężenia, relaksu. I sielską, i obrzędową.

Where is James?

NIEDZIELA - SCENA GŁÓWNA - 20.00

Jesteśmy muzykami z Bydgoszczy, chociaż inicjatywa założenia zespołu powstała w Berlinie, kiedy graliśmy razem w wagonikach metra. To połączyło ze sobą dwójkę muzykantów: Dariuszkę, która śpiewa i gra na ukulele i Muchę, który gra na kontrabasie.  Potem wszystko zaczęło dziać się błyskawicznie. Zaczęliśmy pracę w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Dołączył do nas perkusista Kevin, który studiuje jazz na Akademii Muzycznej, a od niedawna gra z nami nasz przyjaciel Krzysiu, który nagrywa nas w studio Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Gramy utwory z lat 60’-80’. Wiele z nich to przeboje. Taka podróż sentymentalna ;)

wherisjames.jpg
essex.jpg

ESSEX

Polski beatmaker znany ze współpracy z większością raperów młodego pokolenia w swojej twórczości przekracza wszystkie granice między gatunkami. Żeby opowiedzieć o nim jednym zdaniem trzeba by powiedzieć, tylko jedno ....Wow.... Ciężko zamknąć w kilku myślach magiczny klimat tej muzyki.

 

Oprócz wyraźnej momentami inspiracji zapomnianym zespołem Deep Forest słychać też wiele wpływów różnej współczesnej muzyki elektronicznej. Essex perfekcyjnie łączy industrialny hałas z dzikimi odgłosami natury i etnicznymi instrumentami. W każdym razie będzie się działo. Zawsze się dzieje, kiedy Essex wskakuje za konsoletę.

PIĄTEK - SCENA GŁÓWNA - 18.00

MANDORLA

Połączyła nas tajemnicza moc muzyki, jej przenikanie w przestrzeni fizycznej, intelektualnej i metafizycznej.

 

Mandorla to projekt muzyczny trójki artystów, których połączyła metafizyczna moc muzyki z różnych zakątków świata. Pieśni folkowe, duchowe, dawne i współczesne, odnalezione w kulturach afrykańskiej, celtyckiej, ukraińskiej, sefardyjskiej czy bałkańskiej łączy charyzma trojga muzyków.

 

Zespół występuje w składzie: Michael Jones – wokal, altówka, skrzypce, ravanhatta, bębny; Marzena Lamch-Łoniewska – wokal, fortepian, shruti, lira korbowa, akordeon; Marcin Lamch – kontrabas, wokal, perkusjonalia.

mandorla.jpg
Piotr Krępeć premiera movement in silence.JPG

PIOTR KRĘPEĆ

Muzyka Piotra od razu wprowadza w stan, w którym zapomina się o codzienności. Dużo przestrzeni i oddechu, a także pełne i naturalne brzmienie gitary sprawiają, że słucha się tego absolutnie. Doświadczenia te towarzyszyły mi przez całą pracę nad płytą i mam nadzieję, że będą one również Państwa/Pańskim udziałem/udziałem wszystkich słuchaczy.” - MAGDALENA PIOTROWSKA

Piotr Krępeć to objawienie i nadzieja dla polskiej gitary i muzyki w ogóle.” - TOPGUITAR.

KORZENIE

Korzenie' to taneczny folk z rockowym pazurem! Muzyka zespołu to żywiołowa mieszanka sekcji bębnów, orientalnych melodii wygrywanych na tureckiej lutni, basowego groove'u i słowiańsko-rockowego ducha wybrzmiewającego w partiach wokalnych. W skład zespołu wchodzą: Ewelina Antonowicz – charyzmatyczna wokalistka grająca również na potężnym bębnie i rozmaitych przeszkadzajkach; „dziecko natury”, które swoją proekologiczną działalność nie ogranicza jedynie do śpiewania piosenek – działaczka na rzecz zbliżenia człowieka do przyrody i do drugiego człowieka,  organizatorka wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, akcji charytatywnych oraz pro- środowiskowych; Tomasz Kafel – grający na baglamie – tureckiej odmianie lutni, zafascynowany muzyką Wschodu, choć swoje inspiracje czerpiący także z gatunków muzycznych, na których dorastał - jak psychodela lat 60-tych i złota era grunge’u; Mariusz Piecuch – bębniarz, grający na samodzielnie stworzonych bębnach robionych na wzór afrykański – domorosły rzeźbiarz, który zajmuje się także produkcją nietypowych mebli, w swoich inspiracjach muzycznych wyróżnia twórczość zespołu Dead Can Dance; Stefan Żeton – basista, który ma za sobą bardzo bogatą muzyczną przeszłość i działał w różnorodnych mniej lub bardziej komercyjnych zespołach prezentujących różne gatunki muzyczne – w zespole Korzenie pokazuje, że i do folku można dodać sprężystego groov'u i podnieść do kwadratu taneczną wibrację.

FB_IMG_1676990693109.jpg
wędzina.jpg

JACOB'S SANCTUARY

Jacob's Sanctuary to 24-letni muzyk z Wrocławia. Jego  koncerty to "szamańskie podróże", medytacje malowane dźwiękami, mantrami i niezwyklym wokalem. Jacob's zabierze Nas do świata duchów, magii i wrzuci wprost w objęcia Matki Ziemi.

STRAŻNICY WRAŻLIWOŚCI

Duet Kaja M Olesińska i Daniel (eXo) Tokarczyk - w tworzeniu i życiu, projekt Wszechświata tak na Prawdę, ktory rozpoczal sie w palindromowa date 22022022. Tworzymy autorska muzyke obecności, chodzi po prostu o  c z u c i e. Tworzymy w natchnieniu i z księgi swoich doświadczeń. Muzyka dla wszystkich, którzy chcą w obecności i uważności odkrywać radość, miłość, harmonię, najczulsze warstwy siebie, by stały się inspiracja w zyciu i do jego świadomej kreacji. 

Warszawa / Londyn  

Psycholog / Muzyczka  

Raper / Vocalistka  

Miłośnik Duchowy / Natura Kultura 

straznicy wrazliwosci 1.jpg
shantaram tlo drzewwa.jpg

N0CNE GRANIE - DJ'e:

SOHUM     GELOFUNK     MICHAŁ BŁOŃSKI

CANDY DOCTORS     DJ MOON DECK

SOHUM - Sonic Alchemy

ŚRODA - SCENA KOLORÓW - 23.00 - 2.00

sohum 1.jpeg
 • Facebook
 • Soundcloud

Follow me on a musical Journey through the mystical depths of my Soulland. A place where the shamanic realm of the rainforest and the sacred Mountains of the Himalayas are one...
A reality where Love and Happiness surround us in every moment... where we constantly reach our highest potential... where all our dreams come true."

During my performance, I will create a safe space for participants and lead the audience through a Sonic Ritual, harmonising distorted frequencies and tuning in with our great mother nature. Slowly we will make a transition into a conscious dance, guided by natural Sounds, indigenous vibes, mantras and Downtempo Music to create a multilayered Dancefloor experience, supported by healing frequencies and natural tuning.

As a Sonic Alchemist, I made it my mission to use the power of Sound and Music, to bring balance into our daily life and harmonise distorted vibrations with naturally occuring healing frequencies.

But my work is not only limited by performing healing on an individual, but on a larger scale through production of 'Sound Healing Journeys' and 'Medicine Music'. In this field I use healing frequencies, such as the 'Solfeggio Scale' and the 'Cosmic Octave', to create a special Sonic Experience. The Sound Journeys, based on these principles, are created to bring healing through relaxation and balance of the energy centers (Chakras). In some setups I use a combination of traditional instruments (Gongs, Singing Bowls, Shrutibox...) with modern technology (Computer, DAW), that creates an even deeper healing experience.

Another effective way of healing through sound, is the use of healing frequencies and natural atmospheric sounds in Music. If listening to Music at home or while dancing on a festival, being surrounded by sound that is in tune with the Source, brings healing on its way.

GELOFUNK

CZWARTEK - SCENA KOLORÓW - 23.00 - 2.00

Gelofunk pochodzi zza karpat, mistrz w łączeniu dźwięków i kultur. Dzięki swojemu bogatemu, ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu z łatwością przenosi nas w świat orientalnej i etnicznej elektroniki. Jego dziedzictwo błyszczy w zaskakujących połączeniach utworów, przygotowując grunt pod wysokoenergetyczną podróż przez rytmy zorientowane na taniec i bas oraz różnorodną gamę nieoczekiwanych wycieczek muzycznych.

received_1578783139282456.jpeg
 • Facebook
 • Soundcloud

MICHAŁ BŁOŃSKI

PIĄTEK - SCENA KOLORÓW - 23.00 - 2.00

5 (1).png
 • Facebook
 • Soundcloud

Michal Blonski- pasjonat muzyki, DJ, producent. Jego podróż na muzycznym szlaku rozpoczęła się w 2017 roku, a od tego czasu nieustannie poszukuje swojego wyjątkowego brzmienia.

Najlepiej czuje się w atmosferze psychodelicznego downtempo, pośród zjawiskowych i hipnotyzujących dźwięków, lecz nie kryje swojej sympatii do mocniejszych i technicznych aranżacji, które umiejętnie wplata w swoje sety.

Jego zaangażowanie i pasja zaowocowały występami na wielu prestiżowych wydarzeniach, m.in. Bunker Events, Deep Oriental czy Fetish Chateau. Ponadto, Michał zdobył uznanie na licznych festiwalach, w tym Entropie Festival (DE), Agregatik (PL), Underworld Festival (DE/PL) czy Project MASOW (PL). Jego występy są niezapomniane, pełne energii i magii, które przenoszą słuchaczy w niezwykłe, emocjonalne podróże.

CANDY DOCTORS

SOBOTA - SCENA KOLORÓW - 23.00 - 2.00

“Candy Doctors” - to dwóch tajemniczych DJ-ów, którzy bardzo uwielbiają grać indie, afro-house i dark disco. W sobotę 15 lipca spodziewajcie się pełnego afrykańskich dźwięków wieczoru. Od spokojnych dźwięków po wybuchową mieszkankę, orielntal, indie i afro-tech-house.

Chłopaki bardzo lubią tańczyć przy djce  Urodzili się dzień po sobie i obydwoje są z spod znaku barana, a to mówi samo za siebie.

Candy Doctors are: 
Grzechu Warty  to typowy ekstrawertyk. Jego babiczka pochozi z Chrzanowa. Gra na deckach od 2022 i nie zamierza przestać, aż do emerytury. Uwielbia afro house, acid house i indie dance. A przede wszystkim dark disco zdecydowanie nie lubi zamykać się w sztywnych ramach i cały czas eksperymentuje. Znają go już takie kluby jak Sixa,Szpitalna 1, CELu czy Sekta Selekta. Pokazał się także w Berlinie podczas X-S Save the Night wspieranej przez Jagermaister i organizowanej przez Queer Trans Liberation Network z Berlina. Misją tej imprezy była otwarta dyskusja o włączeniu i aktywnym udziale w nocnym życiu klubowym różnych osób z niepełnosprawnościami, chorobami chronicznymi i neurodywengercyjnymi dysfunkcjami. W Polsce działa również jako promotor organizuje mniejsze imprezy w afro/tech/acidowym klimacie na które zaprasza zaprzyjaźnionych i początkujących DJów.

2kTeo - Mateusz sam o sobie mówi, tak: "Moja przygoda z muzyką zaczęła się jeszcze przed moim narodzeniem, gdy moi rodzice słuchali różnych gatunków, takich jak blues, jazz, reggae, dub, pop, rap, rock, metal i muzyka elektroniczna - house, techno i psytrance. Muzyka towarzyszy mi od zawsze i kocham ją całym sercem. Moi ulubieni artyści to ci, którzy tworzą w gatunkach, które kocham najbardziej - house, techno i psytrance. Bez nich nie wyobrażam sobie życia i czerpię od nich nieskończoną inspirację." Zaczął grać na DJce będąc w Hiszpanii pod okiem DJ Koshuna. Od tamtej pory nie mógł już przestać grać, a swoje umiejętności Mateusz zaprezentował na niejednej krakowskiej djce 

mati.jpg
1.jpg
 • Facebook
 • Soundcloud
 • Soundcloud
bottom of page